Oltan Gıda’nın ismi ‘Ferrero Fındık’ olarak değişti

Nutella, Kinder, Rafaello, Ferrero Rocher markalarının üreticisi ve dünyanın en büyük üçüncü çikolata üreticisi olarak gösterilen Ferrero, 2014 yılında tamamını satın aldığı Oltan Gıda’nın ismini “Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret A.Ş.” olarak değiştirdi. 

Marka isim değişikliği, Ferrero’nun Türkiye’deki fındık sektörünün gelişmesine yönelik yatırımlarının devam edilmesi taahhüdünün ikinci aşaması olarak gerçekleşti.

Bu kapsamda, iki yıl süren güçlü iş birliği ve sahada kazanılan değerli tecrübe neticesinde, Stefano Gagliasso, Ferrero Fındık Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Bunun yanında Ferrero Fındık için yeni bir yönetim kurulu da oluşturuldu.

Merkezi Trabzon’da olan Ferrero Fındık, İstanbul’daki ofisleri, Düzce, Trabzon ve İzmit’teki fabrikaları ve toplam 1.400 çalışanı ile faaliyetlerine devam edecek.

Ferrero Grubu hakkında:

Ferrero 1946’da Alba kasabası Piedmont, İtalya’da kuruldu. Bugün Ferrero’nun tüm ürünleri tüm jenerasyonlar tarafından benimsenip sevilirken, birer kültürel ikon olarak düşünülmektedir. Ferrero aynı zamanda DNA’sında sosyal sorumluluk olan bir şirkettir. Ürün tazeliği, üstün kalitesi, en iyi hammadde tedariği, sürdürülebilir tarım faaliyetleri, sürekli araştırma ve inovasyon Ferrero’nun başarısının değişmeyen anahtarlarıdır. Ferrero Vakfı, Michele Ferrero Girişimcilik Projesi ve Kinder Spor projesi ile Ferrero yerel topluluklara yatırım yapmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın