Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2,700 personel alacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlık bünyesine 2 bin, Tarım Kredi Kooperatifleri’ne 500, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) 200 olmak üzere toplam 2 bin 700 personel alınacağını açıkladı.

Çelik, Bakanlığın internet sayfasından, “Bir süreden beri gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu kapsamda 2000’ini Bakanlığımız bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) olmak üzere toplam 2700 kişiyi istihdam etmiş olacağız” açıklamasında bulundu.

Çelik, Bakanlık çatısı altında istihdam edilecek 2 bin kişinin tamamının 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacağını açıkladı.

Çelik, “Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, veteriner hekim vb. alanlardan istihdam edilecek 2 bin kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız” derken, Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru sürecinin devam ettiğini söyledi.

Tarım Kredi’nin 17 Bölge Birliği’ne bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek.

Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak.

TKDK bünyesine alınacak 200 kişi için de açıklamada bulunan Çelik, “Alacağımız 200 kişi; denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyumuzla paylaşılacaktır” dedi.

İrfan Donat

Bloomberg HT Tarım Editörü

idonat@bloomberght.com

 

Bir cevap yazın