Aynes Gıda iflas erteleme istedi

Türkiye’de kapasite bakımından önde gelen süt işleme tesisleri arasında gösterilen Denizlili Aynes Gıda firması, iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurdu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Serin, takibe düşmüş borçlarının bulunmadığını, üretimin devam ettiğini, darboğazı aşmak için yerli ve yabancı şirketlerle ortaklık görüşmesi yaptıklarını açıkladı.

Acıpayam ilçesi Aligöz mevkiindeki tesislerinde yaklaşık 500 çalışanla günlük 800 ton süt ürünü işleyen Aynes Gıda, iflas erteleme talebiyle Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesine başvuruda bulundu.

Serin, şirketin içinde bulunduğu mali koşullar nedeniyle başvuru yaptıkları mahkemenin şirket hakkında yapılmış veya yapılacak icra takipleri ile ihtiyati haciz ve tedbir uygulamalarının tedbiren durdurulmasına karar verdiğini belirtti.

Şirketin içinde bulunduğu durumdan kurtarılması için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Serin, “Tesisimizde üretim devam ediyor, faaliyetimizi durdurmadık. Takibe düşmüş günü geçen bir borcumuz bulunmuyor. Finansal sorunların acilen çözümü için yerli ve yabancı şirketlerle ortaklık konusunda görüşüyoruz” dedi.

Aynes Gıda’nın Rusya, Irak ve Suriye’de iyi bir pazara sahip olduğu, ancak son dönemde Türkiye’nin bu ülkelerle yaşadığı sorunlar ve iptal edilen ihaleler nedeniyle mali yönden sıkıntılı sürece girdiği belirtildi.

Şirketin iflas erteleme başvurusunun ardından JCR Eurasia Rating, şirketin uzun vadeli ulusal ve uluslararası görünümünü ve notunu düşürdü.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – TARIMDA GEN BAĞIMSIZLIĞI

Bir cevap yazın